Дві найпопулярніші лоукост-авіакомпанії змінили правила провезення ручної поклажі

Дві найпопулярніші лоукост-авіакомпанії змінили правила провезення ручної поклажі

Практично одночасно дві найпопулярніші лоукост-авіакомпанії в Європі, Ryanair та Wizzair, оголосили про зміни в правилах провезення ручної поклажі

 

Головною причиною цих змін, як йдеться в повідомленнях компаній, є бажання зменшити кількість затримок рейсів, які спричинені занадто великою кількістю пасажирів з ручною поклажею, для якої немає місця на борту літака. Відповідно, чимало рейсів вилітають набагато пізніше, оскільки працівники витрачають час на збирання багажу та передачу його у багажний відсік.

 

Ryanair: нова ручна поклажа

Згідно з новими правилами Ryanair, які набудуть чинності з 1 листопада 2018 року:

- пасажири, які оплатили послугу пріоритетної посадки (6 євро під час бронювання або 8 євро після бронювання квитка), зможуть пронести на борт 2 сумкиручної поклажі, велику 55 x 40 x 20см та маленьку 40х20х25 см

- пасажири, які не оплатили пріоритетну посадку, зможуть пронести лише малу ручну поклажу розміром до 40 х 20 х 25 см, яка має поміститись під сидінням. Велику ручну поклажу можна лише оплатити додатково і здати на стійці реєстрації.

Стандартний багаж, як і раніше, коштує 25 євро – і його треба здавати на стійці реєстрації. Окремо ви можете здати велику ручну поклажу (55 x 40 x 20см) на стійці реєстрації, заплативши 8 євро (або 10 євро після здійснення бронювання). Нові розміри багажу доступні для купівлі з 1 вересня.

 

Wizzair: нова ручна поклажа

Лоукост Wizzair, який є дуже відомим в Україні, оголосив про зміни в політиці ручної поклажі, які набувають чинності вже з 24 серпня.

Відтепер безкоштовно ви маєте право лише на ручну поклажу розміром до 40 x 30 x 18 см, яку можна взяти на борт літака. Якщо ваша ручна поклажа велика і її розмір складає до 55 x 40 x 23 см, її потрібно обов’язково здати на стійці реєстрації, і після прильоту ви зможете забрати її з багажної стрічки, як і звичайний багаж.

Пасажири, які оплатили послугу пріоритетної посадки, зможуть взяти з собою на борт 2 сумки: велику та малу ручну поклажу, яку не треба здавати на стійці реєстрації. Пріоритетність коштує від 5 до 12 євро під час бронювання квитка онлайн та 25 євро, якщо ви купуєте цю послугу в аеропорту.

 

 

Що це означає для вас?

Якщо ви не хочете платити за пріоритетну посадку, але хочете взяти з собою велику ручну поклажу – вам доведеться приїхати в аеропорт заздалегідь, оскільки відтепер велику ручну поклажу потрібно здавати на стійці реєстрації, яка закривається за 40 хв до вильоту.

 

Рейси, які виконує Ryanair в Україні:

Київ-Берлін

Київ-Вільнюс

Київ-Бидгощ

Київ-Гданськ

Київ-Краків

Київ-Познань

Київ-Варшава

Київ-Вроцлав

Київ-Братислава

Київ-Барселона

Київ-Стокгольм

Київ-Лондон

Львів-Дюссельдорф

Львів-Меммінгем

Львів-Краків

Львів-Варшава

Львів-Лондон

 

Рейси, які виконує Wizzair в Україні:

Київ-Берлін

Київ-Братислава

Київ-Будапешт

Київ-Варшава

Київ-Відень

Київ-Вільнюс

Київ-Вроцлав

Київ-Гамбург

Київ-Ганновер

Київ-Гданськ

Київ-Дортмунд

Київ-Катовіце

Київ-Кельн

Київ-Копенгаґен

Київ-Ларнака

Київ-Лісабон

Київ-Лондон

Київ-Меммінґен

Київ-Нюрнберг

Київ-Познань

Київ-Таллінн

Київ-Франкфурт

Львів-Берлін

Львів-Братислава

Львів-Вільнюс

Львів-Вроцлав

Львів-Гданськ

Львів-Дортмунд

Львів-Катовіце

Львів-Лондон

Харків-Відень

Харків-Дортмунд

Харків-Лондон

Харків-Вроцлав

Харків-Гданськ

Харків-Катовіце