Найкрасивіші бібліотеки у різних куточках України

Найкрасивіші бібліотеки у різних куточках України

Джерело: освіта нова

 

1. Наукова бібліотека Львівського університету імені Франка

Де: Львів, вулиця Драгоманова, 5

Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка є одніє з найбільших і найдавніших бібліотек України. Вона була заснована у 1608 році як книгозбірня львівського Єзуїтського колегіуму. 

У фонді бібліотеки зберігають понад 3 мільйони книг! Серед них є цінні стародруки і рукописи, найстаріший з яких датований ХІІІ століттям.

Наукова бібліотека у Львові / Фото Наукова бібліотека ЛНУ

Окрім цього, у бібліотеці зберігають унікальні видання з особистої бібліотеки французького кардинала Мазаріні, гетьмана Івана Мазепи та французького короля Людовіка XV.

Проводити час у науковій бібліотеці – суцільне задоволення. Адже розкішні орнаменти на стінах вражають своєю красою. Над інтер'єром будівлі працювали Тадеуш Рибковський та молодий український художник Юліан Буцманюк.

Розкішний читацький зал Наукової бібліотеки / Фото Наукова бібліотека ЛНУ

Бібліотека оздоблена красивим орнаментами / Фото Наукова бібліотека ЛНУ

2. Бібліотека Центру Митрополита Шептицького

Де: Львів, вулиці Стрийська, 29

Це місце, яке розвінчує всі міфи про те, що ходити в бібліотеки не модно. А навпаки – воно пробуджує бажання вчитись, розвиватись та пізнавати нове.

Центр Шептицького у Львові / Фото culturebridges.eu

Центр Митрополита Андрея Шептицького – це не лише сучасна бібліотека, це ще й навчальний простір. Тут ви можете потрапити на цікаву лекцію українських та іноземних фахівців, взяти участь у дискусії та послухати виступи сучасних музичних колективів.

Стильний дизайн, привітний персонал, велика кількість книг та красиві пейзажі за вікном створюють неймовірну робочу атмосферу.

У центрі є безліч залів для навчання та роботи / Фото center.ucu.edu.ua

Фонд бібліотеки налічує понад 160 тисяч книг / Фото center.ucu.edu.ua

3. Одеська національна наукова бібліотека

Де: Одеса, вулиця Пастера, 13

Книгозбірня вважається першою публічною бібліотекою на території України. З'явилась вона у 1829 році за наказом Миколи I.

Одеська національна наукова бібліотека імені Горького / Фото archodessa.com

До наповнення бібліотеки долучилось багато відомих та заможних людей. До прикладу, граф Воронцов подарував книгозбірні 600 томів французьких класиків у розкiшному виданнi Фiрмена Дiдо. Нині фонд найстарішої публічної бібліотеки налічує п'ять мільйонів документів з усіх галузей знань майже 130 мовами світу.

Окрім великої кількості цікавих книг, бібліотека зачаровує ще й своїм розкішним виглядом. Адже її вважають однією із найкращих зразків бiбліотечної архітектури в Україні в стилі неокласицизму. Над проєктом працював відомий архітектор Федір Нестурх. Чарівності цій будівлі надає й те, що вона розташована у старовинній частині Одеси.

Просторий читацький зал бібліотеки в Одесі / Фото archodessa.com

Розкішний вигляд бібліотеки ввечері / Фото archodessa.com

4. Національна бібліотека України імені Вернадського

Де: Київ, проспект Голосіївський, 3

Це бібліотека, яка може задовольнити потреби будь-якого читача. Адже її фонд налічує 14 мільйонів книг. Саме тому вона входить у десятку найбільших книгозбірень світу.

Національна бібліотека імені Вернадського / Фото wikipedia.org

Потрапивши туди, окрім кількості книг, вас здивують й масштаби будівлі. Бібліотека складається з 27 поверхів. Не дивно, що вона вважається найбільшою за своєю площею бібліотекою в країні.

5. Національна бібліотека для дітей

Де: Київ, вулиця Баумана, 60

Хочете потрапити у казкову країну книжок: тоді вам точно потрібно відвідати Національну бібліотеку України для дітей.

Національна бібліотека для дітей у Києві / Фото chl.kiev.ua

Будівля оздоблена авторськими керамічними панно і композиціями видатної української художниці-керамістки Ольги Рапай. Окрім читання, діти можуть відвідувати театральний гурток з ляльковим театром, проводити час у літньому кольоровому дворику та у музичній залі.

У бібліотеці зберігається 500 тисяч примірників книг, журналів та аудіозаписів. Для зручності читачів література у книгозбірні поділена на зали дошкільної та шкільної програми.

Бібліотека оздоблена керамічними композиціями / Фото chl.kiev.ua

Бібліотека захоплює дітей казковим дизайном / Фото chl.kiev.ua

6. Львівська національна бібліотека України імені Василя Стефаника

Де: Львів, вулиця Стефаника, 2

Одне з найбільших державних сховищ унікальних рукописних і друкованих пам'яток книжкової культури, творів українського та зарубіжного мистецтва – Львівська національна наукова бібліотека імені Василя Стефаника.

За даними статистики, щорічно інформаційними ресурсами бібліотеки користується понад 10 тисяч читачів. Серед яких: академіки, доктори та кандидати наук, наукові співробітники, спеціалісти, студенти вищих закладів освіти, а також зарубіжні користувачі.

Інтер'єр бібліотеки імені Василя Стефаника / Фото The Village

У фондах Львівської національної бібліотеки зберігається понад 8 мільйонів примірників друкованих видань. 

Серед них є:

  • 250 тисяч рідкісних видань;
  • понад 75 тисяч рукописів;
  • 38 тисяч нотних видань;
  • 49 інкунабул – рідкісних книг, які видавалися в Європі від початку книгодрукування і до 14 століття.

Будівля бібліотеки двоповерхова. Фасади лаконічні, не обтяжені особливим декором. Висота двох поверхів різна, перший – вищий, другий – нижчий. Вікна мають форму прямокутника. У залі рукописів зберігся зразок ліпнини XIX століття.

Екстер'єр бібліотеки імені Василя Стефаника / Фото Останній Бастіон