Забіг #Маю_силу-Stop TB – за здоров’я нації

Забіг #Маю_силу-Stop TB – за здоров’я нації

03 жовтня у Києві в рамках Kyiv Nova Poshta Half Marathon відбувся забіг #Маю_силу-Stop TB, який мав на меті привернути увагу громадськості до проблем туберкульозу в Україні. Майже 200 українців стали учасниками забігу, щоб підтримати головну ідею заходу та висловити свою підтримку ініціативі Партерства «Зупинимо туберкульоз. Україна». 

Бігли дистанцію 5 км учасниками з 20 різних міст України. Представники благодійних, державних та недержавних організацій, культурні діячі та усі небайдужі громадяни бігли командну дистанцію #Маю_силу, аби показати своїм прикладом, що варто піклуватися про здоров’я, проходити скринінг на туберкульоз та вчасно звертатися до медичних установ за допомогою.

Представниця Центру громадського здоров’я та МОЗ Яна Тєрлєєва теж долучилася до ініціативи, щоб підняти на абсолютно інший рівень питання подолання туберкульозу в країні та наголосити на важливості зниження високої стигми та низької толерантності до пацієнтів, які стикаються з хворобою. «Ми своїм прикладом хочемо показати, що абсолютно кожна людина, не зважаючи на те з якими труднощами вона стикається, має відчувати підтримку та повагу, особливо на шляху до одужання», зазначила Яна Тєрлєєва. Також вона додала, що такі заходи як забіг #Маю_силу-Stop TB здатні зменшувати рівень стигми до пацієнтів, які хворіють на туберкульоз.

ВБО «Конвіктус Україна» як співорганізатор заходу взяла активну участь у забігові. Працівники організації були волонтерами заходу та бігли дистанцію. Виконавча директорка «Конвіктус Україна» Євгенія Кувшинова була серед учасників заходу та розповіла як виникла ідея організувати цей івент.

 

«Проблема туберкульозу – це не лише проблема медичного характеру, системи охорони здоров’я, а суспільства в цілому. Цим забігом в рамках великого напівмарафону від Kyiv Nova Poshta Half Marathon ми хочемо показати усім мешканцям України, що проблема туберкульозу – це не проблема окремих груп осіб, а хвороба яка лікується та діагностується», - сказала  Євгенія Кувшинова. Крім того, виконавча директорка «Конвіктус Україна» зазначила, що головним меседжем забігу є те, що туберкульоз має вийти за рамки хвороби, яку нам звично вважати такою, яка ізолює людину, адже в країні існують новітні методи діагностики та лікування недуги, які дозволяють протягом декількох тижнів надати людині терапію, що переводить пацієнта на амбулаторне лікування.

Забіг став можливим завдяки підтримці міжнародних та національних партнерів, які хочуть на широкий загал розповідати на туберкульоз та формувати свідоме ставлення нації до хвороби, яка лікується.

 

Окремі слова подяки хочеться висловити компанії-організатору New Run, що провели Kyiv Nova Poshta Half Marathon, створивши масштабне спортивне дійство, об’єднавши під час пробігів понад 10 тис українців.