Популярні курорти з різних куточків України

Популярні курорти з різних куточків України

Останнім часом туризм та відпочинок в Україні набувають великої популярності. І не дивно, адже наша країна має величезний туристичний і рекреаційний потенціал

Майже кожен регіон нашої країни має свої унікальні природні та рекреаційні ресурси, що стали основою для створення санаторно-курортних зон. Нині на території України існує 58 курортів, 45 з яких курорти державного і міжнародного значення.

Можна виділити 10 найкращих курортів у різних куточках України, які можна відвідати протягом року.

1. Курорт Східниця – це бальнеологічний курорт, багатий на мінеральні води. Розташований у мальовничій долині, серед карпатських гір, порослих віковим лісом. У безпосередній близькості від Східниці знаходиться Національний природний парк – «Сколівські Бескиди». У Східниці немає шкідливих промислових підприємств, завдяки чому природа зберегла тут свою чистоту та первозданність. На території Східниці розташовано 38 джерел мінеральних вод. Причому, ці води за складом різні. Є серед них знамениті «Нафтуся» та «Боржомі», залізисті і бромні води.

Адреса: смт. Східниця, Львівська область (в 20 км від Трускавця)

2. Трускавець – бальнеологічний курорт у Львівській області, розташований в екологічно чистій зоні на висоті 350 м над рівнем моря. Це один із найпопулярніших курортів України. Своїми лікувальними можливостями він не поступається Карловим Варам, Баден-Бадену та іншим. У Трускавці знаходиться 14 родовищ унікальних мінеральних вод. Знаменита «Нафтуся» бере свій початок саме тут, у Трускавці.

Адреса: м. Трускавець, Львівська область

3. Миргород – сучасний санаторно-курортний комплекс на Полтавщині. Потужний лікувально-діагностичний комплекс, який об’єднує сучасні санаторії «Березовий гай», «Миргород», «Полтава», «Хорол», приваблює сюди протягом усього року більше 30 тисяч відпочиваючих майже з 30 країн світу. Основними лікувальними факторами курорту Миргород є торф’яна грязь та унікальна мінеральна вода, яка не поступається баден-баденській і соденській.

Адреса: м. Миргород, Полтавська область

4. Курот Шаян – бальнеологічний курорт, розташований на схилах Вигорлат-Гутинського хребта. Своєю популярністю курорт Шаян зобов’язаний родовищам вуглекислих мінеральних вод, аналогів яким в Україні немає. Через присутність метакремнієвої кислоти в шаянських мінеральних водах фахівці прирівнюють їх до мінеральних вод відомого курорту Діліжан у Вірменії, хоча за наявністю в них гідрокарбонатів вони не поступаються «Єсентукам», «Боржомі» та «Віші-Селестон». Сюди їдуть цілий рік і не тільки лікуватися, але й добре відпочити. Взимку Шаян перетворюється на гірськолижний курорт. Тут працюють підйомники та пункт прокату гірськолижного спорядження.

Адреса: с. Шаян, Хустський р-н, Закарпатська область

5. Моршин – один із найстаріших бальнеологічних курортів України. Моршин є лідером в лікуванні захворювань печінки, підшлункової залози, кишківника, шлунку та цукрового діабету. Курорт славиться джерелами мінеральних вод з унікальними лікувальними властивостями, сучасною медичною базою, висококваліфікованим медичним персоналом, комфортним номерним фондом та вдалим розташуванням санаторіїв у лісопарковій зоні – все це створює сприятливі умови для вдалого відпочинку та ефективного лікування.

Адреса: м. Моршин, Львівська область

6. Бердянськ – морський, кліматичний і грязевий курорт на північному узбережжі Азовського моря. Місто вважається курортною столицею азовського узбережжя. Основний лікувальний матеріал – грязі. Їх видобувають у лиманах та солоних озерах поруч із морем. І використовують в усіх санаторіях міста, де лікують органи дихання та кишково-шлункового тракту.

Адреса: м. Бердянськ, Запорізька область

7. Святогірськ – невелике курортне місто на річці Сіверський Донець, в 20 км від Слов’янська. У місті є санаторії, пансіонати, бази відпочинку та дитячі оздоровчі табори. У Святогірську успішно лікують захворювання органів дихання, кровообігу, нервової системи та ін.

Адреса: м. Святогірськ, Донецька область

8. Коблево – один із найбільших чорноморських курортів в Україні. Курорт з піщаними пляжами і оточений сосновим лісом, має добре розвинену базу готелів, пансіонатів, будинків відпочинку, приватного сектору. Тут знаходиться один з найбільших аквапарків Півдня України. А ще  Коблево впритул прилягає до Тилігульского лиману. Він відомий своїми лікувальними грязями.

Адреса: с. Коблево, Березанський район, Миколаївська область

9. Курорт Буковель – найбільший і найсучасніший гірськолижний курорт України, а з 2008 року розвивається як лікувально-оздоровчий і бальнеологічний центр. Буковель є туристично-рекреаційним комплексом цілорічного функціонування, який для багатьох українців став улюбленим місцем зимових розваг, активного відпочинку та оздоровлення.

Адреса: Буковель, Івано-Франківська область

10. Косино – сучасний оздоровчо-рекреаційний комплекс на Закарпатті, розташований на території 200-літнього дубового гаю. Косино славиться своїми цілющими термальними водами, збагаченими залізом, натрієм, калієм, фтором, цинком та іншими мікроелементами. Це дуже популярна туристична зона, виконана у австро-угорському стилі, яку відвідують багато туристів протягом року.

Адреса: с. Косонь, Берегівський р-н, Закарпатська область